Vaša taška je prázdna
0 ks
0,00 €Návod na použitie návlekov na pazúriky

Pred aplikáciou návlekov ostrihajte mačke pazúriky.
aplikacia navlekov na pazuriky
Ideálny čas na strihanie pazúrikov je keď je Vaša mačka v kľude alebo drieme. V žiadnom prípade by to pre ňu nemalo byť stresujúce a preto sa snažte túto činnosť nerobiť, ak ste sa s ňou práve dohrali alebo je podráždená, či vystrašená.
Ako strihať pazúry mačkeAko správne strihať mačke pazúriky je načrtnuté na obrázku vľavo.

1. Mala by byť v pohodlnej polohe, napríklad vo Vašom lone alebo na gauči

2. Chyťte labku do ruky a jemne zatlačte, aby ste vysunuli pazúrik z lôžka

3. Pri strihaní odstraňujte len špičku pazúra, aby ste nezasiahli citlivú časť (pri svetlých pazúroch je možné vidieť ružové sfarbenie)

4. Na strihanie pazúrikov môžete použiť špeciálne klieštiky alebo aj bežné štikátko na nechty pre ľudí

Ak si na strihanie netrúfate, obráťte sa na svojho veterinára alebo zvierací salón.

Samotná aplikácia návlekov na pazúriky:

Ideálne je, ak aplikáciu vykonávajú dvaja ľudia. Jeden pridŕža mačku a "robí jej spoločnosť" a druhý sa postará o nasadenie návlekov. Ak máte pokojnú mačku zvyknutú na manipuláciu a strihanie pazúrikov jej nevadí, tak je možné, že aplikáciu zvládnete aj sami.

1. Lepidlo
Aplikácia návlekov na pazúriky - lepidlo
Vyberte si z krabičky návleky, lepidlo a špičku aplikátora. Nasaďte aplikátor na lepidlo.

Zoberte návlek, jemne zatlačte, aby ste ho otvorili a kvapnite do jeho špičky kvapku lepidla. Lepidla stačí naozaj malé množstvo, maximálne 1/3 objemu návleku. Ak to s ním preženiete, pri nasadení na pazúrik sa nadbytočné lepidlo vytlačí von. Majte preto po ruke vreckovku alebo iný savý materiál, ktorým prebytočné lepidlo utriete.

Teraz je návlek pripravený na prilepenie.

2. Navlečte návlek na pazúrik
Aplikácia návlekov na pazúriky - nasadenie
Tak ako pri strihaní, jemne zatlačte a vysuňte pazúrik z lôžka. Nasuňte návlek a jemne pridržte na pár sekúnd - netlačte. Ak ste zbadali, že z návleku vytieklo prebytočné lepidlo odstráňte ho. Pracujte rýchlo, lepidlo zasychá takmer okamžite.

Tento postup opakujte pri všetkých pazúrikoch. Postup je rovnaký aj pri aplikácii na zadné labky. Aplikácia nie je zložitá a netrvá dlho, ale celý proces môžete mačke spríjemniť hladkaním alebo obľúbenou maškrtou.

3. Prvé minúty po aplikácii
Aplikácia návlekov na pazúriky
Aj keď lepidlo zasychá rýchlo, pár minút po aplikácii sa snažte svoju mačku zabaviť. V tomto čase by nemala používať pazúriky na škrabanie alebo sa nimi niekam zadrapiť. Je možné, že v prvom momente sa bude mačka čudovať, čo je to za novinku na jej labkách, ale veľa mačiek na túto zmenu vôbec nereaguje. Ak Vaša mačka trasie labkami alebo sa snaží pazúriky zjesť, ponúknite jej maškrtku alebo obľúbenú hračku, aby ste ju rozptýlili. Väčšina mačiek si ich po pár minútach prestane všímať.

Hotovo. :)

Ak si na aplikáciu netrúfate, obráťte sa na svojho veterinára. V sekcii Partneri nájdete zoznam ordinácií, kliník a zvieracích salónov, kde si môžete naše návleky na pazúriky zakúpiť a rovno aj nechať aplikovať.

Návleky odpadnú sami, po 4 - 6 týždňoch v závislosti na tom, ako rýchlo Vašej mačke dorastajú pazúriky. Vo veľmi ojedinelých prípadoch sa môže stať, že návleky neodpadnú prirodzenou cestou. Ak by ostali na pazúrikoch dlhšie, ako 6 týždňov, jednoducho klieštikmi odstrihnite špičku návleku (stačí veľmi malý kúsok). Tým odstránite lepidlo a návlek môžete zložiť dole.
  • Návleky sme vyskúšali prvýkrát a sme s nimi veľmi spokojní a určite ich budeme používať aj naďalej. Alex teraz môže slobodne "škrabať" gauč ;-).

    Ľudmila a Alex
  • Aplikáciu som zvládla sama a Miška vôbec neprotestovala. Odkedy má návleky všetky jej žiarlivostné výpady ostali bez zranení. Ďakujem!

    Katka a Miška
Copyright © 2024 Safe Paws - návleky na pazúriky, jednoduché riešenie na mačacie škrabance. Všetky práva vyhradené.
Všetky ceny sú konečné, nie sme platca DPH.

Používaním stránok navlekynapazuriky.eu, súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.
Webdesign ZM Design
Prihlásiť sa k odberu noviniek